Numer 4/2014 - Konkurs imienia Dr Kleemanna

Fragmenty:

W dniach 2-4 października 2014r. odbył się 41 Konkurs imienia Dr Kleemanna, największy niemiecki konkurs pracy dla wyżłów niemieckich krótkowłosych. Konkurs ten jest najważniejszą próbą pracy dla tej rasy wyżłów kontynentalnych, a pies/suka, które ukończą te niezwykle wymagające zawody, mogą do końca życia szczycić się dumnym KS (Kleemann Sieger) przed swoim imieniem. Odbywające się co dwa lata, naprzemiennie z Internationale Kurzhaar Prüfung, już od ponad 80 lat zawody są też najważniejszym elementem przeglądu hodowlanego rasy, a zarazem wielkim sprawdzianem pracy prowadzonej w poszczególnych, lokalnych klubach wyżłów krótkowłosych.
Pokrótce - cała impreza trwa 3 dni, w czasie których odbywają się kolejno - wystawa dla psów biorących udział w konkursie, praca w polu i na wodzie, a na koniec pokazowa praca w polu wszystkich psów/suk, które ukończyły konkurs.
Do Osterhofen w Bawarii zgłoszono 134 wyżły, w tym poza niemieckimi - 1 z USA, 8 z Austrii, 2 ze Słowenii, 4 z Czech, 1 z Ukrainy i 3 z Węgier.
W zawodach brały też udział 3 polskie psy występujące w barwach klubów czeskiego i niemieckiego - DIABLO Theogonia Black (przewodnik Luděk Müller), BIENE vom Knyphauser Wald (przewodnik Marek Pudełko) oraz ARCHIE Keiviento (przewodnik Iwona Porębska), kolejny już raz podchodzący do tego sprawdzianu.
...
Trzeba też powiedzieć, że jedynym psem z polskiej hodowli, w całej historii konkursu, mogącym zapisać w rodowodzie dumne KS (Kleemann Sieger) przed swoją nazwą, jest FIORD CZARNY DWÓR ze Skolnitego pochodzący ze Śląska.
...

Na lekturę całego artykułu zapraszamy do Kwartalnika.

Konkurs-Kleemanna

Orez-L2

Aktualny numer

4/2019

2019 4m

Orez-L