Numer 4/2015 - „ZŁOM” DLA KŁ „CIS” GLIWICE

złom cis gliwice 1Nad rzeką Bierawką rozciąga się malowniczy rejon Koła Łowieckiego „CIS” Gliwice, gdzie knieja obfituje w zwierzynę. Bytuje tu chętnie jeleń, dzik i sarna, spotkać też można daniele.

Myśliwi z naszego Koła Cis już od 65 lat dbają pieczołowicie o swoje łowisko, pilnują aby zwierzynie niczego nie brakowało. Budują paśniki, podsypy, uprawiają poletka zaporowe i wszystkie te zabiegi przynoszą dobre efekty hodowli na otwartej przestrzeni. Członkowie i Zarząd starają się o dobre relacje z pracownikami Lasów Państwowych i z okolicznymi rolnikami.

Wszyscy razem spotkaliśmy się na uroczystości 65lecia Koła i celebrowaliśmy tę doniosłą chwilę w gronie przyjaciół i sympatyków, ale również Zarządów sąsiednich Kół Łowieckich oraz delegacji samorządów gmin Pilchowice i Sośnicowice.
...
Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością Wiceprezes Naczelnej Rady Łowieckiej, Prezes ORŁ w Katowicach Jan Suchorończak i członek Naczelnej Rady Łowieckiej, Wiceprezes Okręgowej Rady Łowieckiej Janusz Kmiecik, którzy dokonali dekoracji sztandaru odznaczeniem ZŁOM.

Na lekturę całego artykułu zapraszamy do Kwartalnika.

Orez-L2

Aktualny numer

4/2019

2019 4m

Orez-L