Numer 3/2016 - Rodzinne Grzybobranie

2016 3 grzyb

Już po raz szósty w Kaletach – Leśnym Zakątku Śląska – stowarzyszenie „Nasze Kalety” zorganizowało imprezę plenerową pod nazwą „Rodzinne Grzybobranie”, które w tym roku odbyło się dnia 17 września i zbiegło się z XXXV rocznicą powstania Tyskiego Koła Łowieckiego „KANIA”.
Z tej okazji myśliwi z TKŁ „Kania” mającego swą siedzibę i obwód w Kaletach aktywnie włączyli się w organizację tej imprezy. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Brynek, które zgodziło się na wypożyczenie spreparowanych okazów jeleni, saren i dzików udało się stworzyć małą ekspozycję podstawowych gatunków łownych występujących w naszych lasach, a myśliwi mogli na konkretnych przykładach objaśniać np. czym różni się jeleń od sarny, co jak się okazuje, dla wielu ludzi nie jest takie oczywiste.
Oprócz działań edukacyjnych, dla uatrakcyjnienia prezentacji, zorganizowana została degustacja własnoręcznie wykonanych potraw z dziczyzny ciesząca się sporym zainteresowaniem. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny o tematyce leśno-łowieckiej oraz dla osób pełnoletnich konkurs fotograficzny „Polowanie z aparatem”, w którym nagrodą było zaproszenie w charakterze gościa na Uroczyste Polowanie Hubertowskie i biesiadę myśliwską.

Na lekturę całego artykułu zapraszamy do Kwartalnika.

 

Orez-L2

Aktualny numer

4/2019

2019 4m

Orez-L