Prezentacja Gwarectwa Myśliwych w Niemczech

Polen-Beitrag   Odpowiednikiem polskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej jest w Niemczech „Forum lebendige Jagdkultur” (Forum żywej kultury łowieckiej). Podobnie jak w naszym klubie raz w roku odbywają się tam doroczne walne zjazdy połączone z prelekcjami działaczy.
Niemieckie zjazdy odbywają się w różnych ciekawych historycznych miejscach np. w zamku Brühl (2011), czy zamku Wartburg w Eisenach (2012). W 2013 roku walny zjazd odbył się w Alzacji ok. 40 km od Strasburga w miejscowości Oberhaslach.
   Pan Erich Hobusch (*1927 +2013) z Berlina – bardzo znany w Niemczech działacz, wydawca i pisarz łowiecki w swojej prelekcji na zjeździe 2013 przeprowadził prezentację nowych czasopism łowieckich w UE na przykładzie katowickiego Gwarectwa Myśliwych i niemieckiego „Jäger in Berlin” (Myśliwy w Berlinie). Prezentacja obydwu czasopism odbyła się w formie pokazu multimedialnego. Po zjeździe ukazał się na niemieckich stronach łowieckich komentarz na temat naszego śląskiego kwartalnika - oto tłumaczenie:
„Jest deprymujące, że berlińskie czasopismo ogranicza kulturę łowiecką do sygnalistyki myśliwskiej, w odróżnieniu od katowickiego czasopisma, które porusza różne aspekty kultury łowieckiej”.
   Poniżej prezentujemy informacje o nas na niemieckich stronach internetowych, plakat "Kultura łowiecka w Berlinie i w Polsce", zaproszenie na zjazd "Forum lebendige Jagdkultur" oraz pokaz multimedialny Gwarectwa Myśliwych z tego zjazdu:

 

PS. Pan Erich Hobusch był w roku 2011 gościem na XV Śląskim Konkursie „O Róg Księcia Pszczyńskiego”.

 

 

Orez-L2

Aktualny numer

4/2019

2019 4m

Orez-L

Orez-P

2017 3sl