Numer 3/2016 - słowo wstępne

SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY2016 3 wstepniak
Zbliża się patronalne święto myśliwych dzień św. Huberta. W Rejonach i Kołach naszego Okręgu odbywają się polowania hubertowskie i zgodnie z wieloletnią tradycją spotkania myśliwych, ich rodzin i przedstawicieli władz samorządowych. Wieloletnie doświadczenie członków PZŁ dowodzi, że tylko dobre relacje myśliwych, leśników i samorządów dają gwarancję prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki łowieckiej. Ta zasada powinna nam przyświecać, szczególnie teraz, kiedy w różnych środowiskach toczy się dyskusja o Polskim Związku Łowieckim, nie mająca nic wspólnego z utrzymaniem właściwych relacji rolników, myśliwych i włodarzy gmin na rzecz właściwej gospodarki łowieckiej. Stara maksyma głosi – lepszy przykład niż wykład i to właśnie jej realizacja jest dla Koleżanek i Kolegów w naszych Kołach wyznacznikiem działań, przynoszących efekty doceniane szczególnie przez lokalne społeczności i instytucje działające na rzecz dobrostanu środowiska.

Koleżanki i Koledzy
Za dotychczasowy wkład i poświęcony czas w budowanie pozytywnego wizerunku Polskiego Związku Łowieckiego, w władz okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach składam serdeczne podziękowania i życzenia wielu dobrych chwil w realizacji łowieckiej pasji i szacunku, na który myśliwi zasługują.
Zapraszam Koleżanki i Kolegów oraz waszych najbliższych do Bazyliki o. Franciszkanów w Katowicach Panewnikach 5 listopada o godzinie 12.00 do udziału w Mszy Świętej w intencji członków naszego Zawiązku i ich rodzin oraz myśliwych, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów.

DARZ BÓR
Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach
Łowczy Okręgowy
Jerzy Żagiell

 

Orez-L2

Aktualny numer

4/2019

2019 4m

Orez-L